Polscy i legalni bukmacherzy starają się co jakiś czas poszerzać swoją ofertę zakładów. Kwestią czasu było wprowadzenie zakładów na gry karciane. Obok zakładów sportowych znajdziemy więc zakłady specjalne, zakłady na sporty wirtualne oraz e-sport, ale również BetGames. Urozmaicenie oferty zakładów powoduje, że bukmacherzy otwierają się na nowych potencjalnych klientów. Czym są zakłady na gry karciane oraz gdzie najlepiej je obstawiać? Sprawdziliśmy, którzy legalni bukmacherzy mają je w swojej ofercie. 

Zakłady na gry karciane. Co to jest BetGames? 

Zakłady na gry karciane często są wymiennie nazywane BetGames, ponieważ są one kojarzone z najpopularniejszym polskim bukmacherem, który jako pierwszy wprowadził je do swojej oferty, czyli STS-em.  Zakłady bukmacherski na gry karciane polegają na obstawianiu rozdań w grach karcianych jak wojna, poker czy bakarat. Gracz ogląda transmisję na żywo z rozdania i obstawia jego wynik. Gracz nie ma wpływu na to, kto wygra. Może jedynie obserwować symulację gry i przewidywać jej wynik. Różni bukmacherzy inaczej je nazywają, w STS występują one pod nazwą BetGames, gdzie indziej pod TVBet.

Gdzie obstawiać zakłady na gry karciane? 

Spośród kilkunastu legalnie działających polskich bukmacherów tylko wybrani wprowadzili zakłady na gry karciane do swojej oferty. Jako pierwszy zakłady na BetGames udostępnił bukmacher STS. Początkowo zakłady na gry karciane prowadzone były w języku angielskim, jednak STS wciąż udoskonalał swoją usługę. Na tę chwilę transmisje na żywo z prowadzonych rozdań przez krupierki są w języku polskim. Oprócz bukmachera STS zakłady na symulowane gry karciane znajdziemy w:

  • Fortunie, 
  • forBET, 
  • TOTALbet
  • BetX.

Czy zakłady na gry karciane są legalne? 

Korzystanie z gier hazardowych online w Polsce jest ograniczona do jedynego legalnego kasyna internetowego, prowadzonego przez spółkę Skarbu Państwa. To jedna ze zmian, które weszły w życie wraz z zatwierdzeniem ustawy hazardowej z 2017 r. Trzeba jednak nadmienić, że zakłady na gry karciane w przeciwieństwie do samych gier karcianych są całkowicie legalne, bo nie naruszają żadnych zapisów obowiązującej ustawy. 

Czy warto obstawiać gry karciane?

Pandemia koronawirusa dobitnie pokazała, że dobrze jest wprowadzać alternatywne formy zakładów bukmacherskich. BetGames oraz zakłady na sporty wirtualne i e-sport bardzo wówczas zyskały. Ich ogromną zaletą jest to, że rozgrywki mogą być prowadzone nawet całą dobę, 7 dni w tygodniu, a jedna partia trwa maksymalnie kilka minut. Dodatkowo jest to alternatywa do popularnych gier karcianych w kasynach, do których dostęp w Polsce jest znacznie utrudniony. Zakłady na gry karciane są namiastką gier kasynowych. Gracz zakładów bukmacherskich może wyobrazić sobie, że jest w kasynie, dyskutować na czacie z innymi graczami na temat rozdania, co dodaje im realizmu. Ponadto, obstawiając zakłady na karcianki można zgarnąć całkiem pokaźne sumki. 

Gry karciane – podsumowanie 

Gry karciane są dobrą alternatywą zarówno dla standardowych zakładów sportowych jak i gier hazardowych, które w Polsce stały się nielegalne wraz z wejściem w życie ustawy hazardowej z 2017 r. Bukmacherzy otworzyli się na nowych klientów, wprowadzając je do swojej oferty. Na tę chwilę nie wszyscy bukmacherzy w Polsce oferują zakłady na BetGames. Należy nadmienić, że zakłady na gry karciane cieszyły się dużą popularnością szczególnie w czasie pandemii koronawirusa, kiedy wszystkie rozgrywki sportowe zostały wstrzymane. Zainteresowanie wzbudzały wówczas także zakłady na sporty wirtualne oraz e-sport.