Gale boksu zawodowego już od wielu lat stanowią wydarzenia, wokół których kręcą się olbrzymie pieniądze. To w oczywisty sposób przekłada się na zainteresowanie firm bukmacherskich, gdyż obstawianie walk jest bardzo popularne wśród miłośników boksu. Niestety, typerzy nie mają zbyt dużego wyboru, ponieważ większość bukmacherów wystawia jedynie kursy na zwycięstwo jednego lub drugiego zawodnika. Istnieje jednak kilka serwisów z szerszą ofertą, dlatego warto zwrócić uwagę na dostępność zakładów dodatkowych.

Boks nie cieszy się wyjątkowo dużym zainteresowaniem w naszym kraju, niemniej polscy bukmacherzy zazwyczaj posiadają w swojej ofercie zakłady dotyczące tego sportu. Co istotne, firma STS w przypadku wielu walk uwzględnia także wspomniane zdarzenia dodatkowe. Poboczne typy bukmacherskie dotyczą różnych aspektów pojedynku. Przykładowo, przedmiotem zakładu może być wytypowanie sposobu zwycięstwa. Zakończenie walki przed czasem jest możliwe poprzez nokaut. Jeśli jednak walka nie zostanie rozstrzygnięta w regulaminowym czasie, kluczowe znaczenie będzie miała decyzja arbitrów oceniających przebieg starcia. Dlatego zakłady bukmacherskie dotyczące zakończenia walki są bardzo popularne.

Ciekawą alternatywą jest również typowanie długości określonego starcia. Często bowiem dochodzi do sytuacji, w której jeden z bokserów ma wyraźną przewagę nad rywalem, przez co bukmacherzy spodziewają się szybkiego nokautu. Wówczas poprzez zakłady bukmacherskie online można obstawić, czy pojedynek potrwa dłużej niż wskazana ilość rund. Kursy na takie zdarzenia są mocno zróżnicowane, dzięki czemu łatwiej jest znaleźć szczególnie opłacalne zakłady.