Zakłady live na gry karciane, to nowość w ofercie niektórych z legalnych bukmacherów w Polsce. Produkt ten zyskał na popularności w okresie,  w którym zawieszone były niemal wszystkie rozgrywki sportowe na całym świecie. W związku z tym niektóre serwisy w Polsce, bądź wprowadziły je do swojej oferty, bądź mocno je wypromowały. Zakłady na gry karciane polegają na typowaniu wyników symulowanych zdarzeń, gdzie do każdego z oferowanych zakładów wystawiony jest odpowiedni kurs.

Którzy z legalnych bukmacherów oferują zakłady na gry karciane?

Legalnymi bukmacherami w Polsce, którzy posiadają w swojej ofercie zakłady live na gry karciane są TOTALbet, STS oraz forBET. Pierwszą z tej trójki firmą, która posiadała w ofercie te zakłady był największy polski bukmacher, czyli STS. Następnie znalazły się w ofercie TOTALbet, natomiast jako ostatnia, dodała je do oferty firma forBET.

Jakie gry możemy wybrać z oferty zakładów na gry karciane?

W chwili obecnej w ofercie bukmacherów występuje:

  • Wojna karciana
  • Black Jack
  • Poker
  • Bakarat

Nie wszystkie z wyżej wymienionych gier występują u wszystkich trzech bukmacherów mających w swojej ofercie gry karciane. Najszerszą ofertę na gry karciane posiada STS, bowiem u tego legalnego bukmachera znajdziecie Pokera, Wojnę i Bakarat.  Z kolei w forBET możecie skorzystać z gry w Wojnę, Black Jacka oraz Pokera. Najsłabsza ofertę pod tym względem ma TOTALbet, który może pochwalić się tylko grą w karcianą Wojnę.

Na czym polega obstawianie gry w wojnę karcianą?

Gra polega na typowaniu wyniku w symulowanej grze LIVE. Gracz może wytypować następujące wyniki: wygraną krupiera, remis lub wygraną gracza, kolor karty krupiera i gracza, suit (pik, karo, kier, trefl) karty krupiera i gracza, wysokość karty krupiera i gracza, kolejna karta krupiera i gracza, suma punktów z kart gracz i krupiera, różnica punktów między kartami gracza i krupiera. Każde zdarzenie ma przypisany kurs bukmacherski. Zakłady można zawierać przed wyłożeniem pierwszej karty oraz po wyłożeniu pierwszej karty. By zawrzeć zakład należy: 1. wybrać typowany wynik; 2. określić stawkę zakładu; 3. zatwierdzić kupon. Rozstrzygnięcie zakładu nastąpi po wyciągnięciu karty krupiera, które kończy rozdanie.

Na czym polega obstawianie gry w pokerze?

Podczas gry, jak zwykle w pokerze, odbywa się pięć rund (Zakład, Przed flopem, Flop, Turn i River), podczas których możliwe jest obstawianie poszczególnych pozycji i kombinacji. Podczas gry, jak zwykle w pokerze, odbywa się pięć rund (Zakład, Przed flopem, Flop, Turn i River), podczas których możliwe jest obstawianie poszczególnych pozycji i kombinacji. W Pokerze używana jest jedna talia z 52 kartami. Celem gry jest zebranie najsilniejszej kombinacji w porównaniu do innych. Jednocześnie gracze mogą postawić na wygraną na jednej z sześciu pozycji lub na zwycięską kombinację, podejmując taką decyzję na podstawie dynamiki otwierania kart, gdy opcja zakładów jest nadal otwarta. Przed każdą bieżącą grą można obstawiać zarówno na nią, jak i na następne rozdania.

Na czym polega obstawianie w grze Black Jack?

Celem gry jest zebranie większej liczby punktów niż przeciwnik bez zebrania ponad 21 punktów. Kiedy jeden gracz zostaje „zbankrutowany” (zbiera ponad 21 punktów), inny gracz wygrywa. W grze może być remis, jeśli obaj przeciwnicy zdobędą tę samą liczbę punktów, jeśli każdy gracz zgromadził już 17 lub więcej punktów i nikt nie zostanie „zbity”. Istnieją opcje obstawiania głównego wyniku gry, wygranej dwoma asami w pierwszej rundzie, wygranej liczbą kart, wygranej punktami, obecności lub braku przekroczenia „21” w grze.

Na czym polega obstawianie w grze Bakarat?

Pierwsza runda zakładów rozpoczyna się przed rozdaniem kart. Uczestnicy zakładów mogą stawiać na jeden lub kilka możliwych wyników. Druga runda zakładów w danej rozgrywce rozpoczyna się po otrzymaniu przez gracza pierwszej karty oraz po odnowieniu kursów. Zakłady zawarte w poprzedniej rundzie w żaden sposób nie wpływają na późniejsze zakłady, dlatego uczestnicy zakładów mogą zawierać zakłady na te same lub inne wyniki więcej niż jeden raz. Trzecia runda zakładów w danej rozgrywce rozpoczyna się po otrzymaniu przez bankiera pierwszej karty i po odnowieniu kursów. Po ukończeniu danej rundy zakładów gracz i bankier otrzymują drugą kartę i jeśli to jest niezbędne, trzecią kartę (każdy). Następnie określane są wyniki i na ekranie wyświetlany jest zwycięzca. W przypadku remisu uczestnikom zakładów, którzy zawarli zakłady na dany wariant, wypłacane są wygrane. Zakłady na gracza i (lub) bankiera są anulowane i podlegają zwrotowi uczestnikom zakładów (kurs jest równy jednemu (1,00)).

Podsumowanie

Zakłady live na gry karciane jest bardzo dobrą opcją dla użytkowników, którzy nie mogą uczestniczyć w legalnych grach kasynowych, typu Black Jack, Baccarat, czy Poker. Gry karciane w Polsce bowiem są absolutnie legalne, gdyż gracze nie biorą udziału w grze, a jedynie zawierają zakłady na wynik karcianego zdarzenia. W związku z tym mieści się to w ramach licencji, które przyznawane są legalnym bukmacherom w Polsce. Ponadto,  zakłady na różne rozdania można łączyć zarówno w ramach Pokera, jak i w ramach innych gier oferowanych przez bukmachera, jednocześnie uzyskując wyższy wskaźnik (kurs). Oznacza to, że w grach karcianych także możemy utworzyć kupon akumulowany.