W grach hazardowych stosunkowo rzadko zdarza się, aby wprowadzana były górne limity na transakcje, zwłaszcza jeśli to gracz chce zaryzykować więcej na jednym kuponie lub dokonać większego depozytu. Problemem może być natomiast bez wątpienia wypłacenie zwycięzcy wielkich środków bez żadnych potrąceń – najbardziej oczywiste, to podatki. W zależności od tego, czy gracz wybiera polskie legalne zakłady bukmacherskie czy też decyduje się świadomie na grę online u zagranicznych operatorów, w przypadku bardzo wysokiej wygranej – może zostać odpowiednio „ukarany”.

Według polskich ustawowych przepisów obowiązkowe jest odprowadzenie podatku od wygranej, która wynosi 10% z całej wygranej. W Polsce odprowadza się tą sumę jednak dopiero w sytuacji, gdy wygrana z jednorazowego zakładu przekroczy 2280 złotych. Aby wygrać tak duże pieniądze nie trzeba jednak koniecznie wiedzieć, które typy bukmacherskie są całkowitymi pewniakami – można zagrać prosty i pewny kupon, ale wpłacić bardzo wysoką stawkę, by wygrać wielkie pieniądze. Z tego tytułu najróżniejsze zakłady bukmacherskie na świecie wprowadzają górne limity stawek oraz kursów, które mają na celu uchronienie ich firmy przed stratami.

Kurs i maksymalna stawka są więc wyliczane w taki sposób, aby w przypadku masowego wygrywania przez klientów, nie stracić płynności finansowej. Takie globalne limity są naturalnie ukryte przed wzrokiem grającego, podobnie zresztą jak nakładane na niego limity indywidualne. Takimi indywidualnymi restrykcjami poddawane są pojedyncze, specyficzne konta graczy, których cechuje granie bardzo nietypowych stawek (np. 173,28 zł), nadużywanie kodów, bonów i promocji, a także zbyt wysoka skuteczność obstawiania.