Po tym, jak w 2017 roku w życie weszła nowelizacja ustawy hazardowej, spora ilość znanych bukmacherów musiała wycofać się z kraju i zawiesić działanie swoich serwisów. Spowodowało to, że gracze lawinowo zaczęli rejestrować swoje konta na stronach internetowych legalnych bukmacherów, którzy znajdują się na liście Ministerstwa Finansów. Za zarejestrowanie się na stronie nielegalnej można ponieść obecnie poważne konsekwencje finansowe.

Póki co, lista takich legalnych w Polsce bukmacherów jest dość mocno ograniczona. Znalazły się na niej: zakłady bukmacherskie Fortuna, TotoLotek, LVBet, SuperBet, Milenium, StS, e-toto oraz Forbet. Istnieje jednak możliwość składania wniosków o nadanie licencji na terenie Polski i wiele zagranicznych firm zapowiada taką możliwość w najbliższym czasie. Na pewno, największą popularnością cieszą się dzisiaj zakłady bukmacherskie Milenium (posiadający atrakcyjną aplikację bukmacherską Milenium) i Fortuna (oferująca atrakcyjny zakład bez ryzyka), ale wszystkie mają swoich zagorzałych fanów i zwolenników.
U każdego z wyżej wymienionych bukmacherów można więc legalnie założyć swoje konto online i obstawiać w wybranych przez siebie meczach i innych wydarzeniach na żywo. Większość typerów kieruje się przede wszystkim dostępnością meczów do typowania. Najłatwiej jest oczywiście fanom popularnych sportów, jak piłka nożna, siatkówka, czy koszykówka. Można jednak znaleźć też bukmachera, który ma w swojej ofercie wyścigi konne, czy psich zaprzęgów.

Wszystkie zakłady bukmacherskie legalne w Polsce oferują swoim nowym użytkownikom różnego rodzaju bonusy, najczęściej za samą rejestrację. Ich oferta może się jednak różnić w danym miesiącu, kiedy pojawiają się dodatkowe promocje, z uwagi na ważne wydarzenia sportowe. Warto więc śledzić na bieżąco informacje. Większość użytkowników korzysta z kilku bukmacherów i ich bonusów jednocześnie.