Obstawianie zakładów sportowych na tenis może wydawać się dość proste, ponieważ najczęściej w spotkaniu mierzy się tylko dwóch graczy, nie ma możliwości osiągnięcia remisu, a faworytów do zwycięstwa w danym turnieju znamy z dużym wyprzedzeniem.

A teraz zastanówcie się jeszcze raz nad tym czy obstawianie tenisa jest naprawdę łatwe? Istnieje bardzo wiele subtelności w tenisie. Ważnym jest, aby zwracać uwagę na szczegóły, jeśli chcemy odnieść sukces. Dobrym startem jest poszukanie promocji na interesujące nas turnieje (np. happy hours bukmachera Milenium), albo poszukać szansy na zakłady bukmacherskie bez podatku. Przejdźmy przez główne punkty, które wymagają przemyślenia podczas obstawiania tenisa.

Na co zwrócić uwagę obstawiając tenis?

Obstawiając tenis, zawsze pamiętaj o jednej rzeczy: poszukaj wartości. Bukmacherka w tym sporcie wygląda inaczej niż choćby obstawianie Formuła 1.W dłuższej perspektywie zyskasz przewagę dzięki cierpliwości i konsekwentnemu zawieraniu inteligentnych zakładów, w których wartość jest widoczna na pierwszy rzut oka, zamiast stawiania cały czas na faworyta w nadziei na dużą wygraną.

Ta zasada może na początku nieco utrudniać obstawianie tenisa, ponieważ wartość ta może być czasami trudna do zauważenia, ponieważ jest to sport, w którym faworyci wykonują pracę znacznie częściej niż wystąpią problemy. Ale wartość nie oznacza lepszych kursów i większych zysków, a dostrzeżenie szans, w przypadku których Twoje badania pokazują, że oferowane kursy działają na Twoją korzyść.

Jak znaleźć wartość?

Jeśli chcesz zastosować ścisłą zasadę do znajdowania wartości, użyteczną formułą w tym celu będzie: Wartość = (prawdopodobieństwo * kursy dziesiętne) – 1. Aby znaleźć wartość nie ma żadnego innego zamiennika, jak tylko odpowiedni „research”.

Podobnie jak w przypadku każdego sportu, istnieje wiele czynników, które wpływają na wynik każdego zakładu, a czas poświęcony reaserchowi zwróci się z nawiązką. Na co należy zwrócić uwagę obstawiając tenis?

Kort, na którym rozgrywane jest spotkanie

Istnieją trzy rodzaje nawierzchni, na których gra się w tenisa: twarde, gliniane i trawiaste, a każda z nich ma zupełnie inną perspektywę. Każdy gracz ma swoją preferowaną nawierzchnię do gry, która zwykle wykracza poza preferencje gracza: mistrz na trawie może być zwykłym przeciętniakiem na glinie. Mając to na uwadze, pierwszą rzeczą do rozważenia przy analizie zakładu, który chcemy postawić jest to, jak gracz radzi sobie na danej nawierzchni. Jeśli historia sugeruje, że gracz jest słaby na trawie, nie licz na to, że w najbliższym czasie zmieni ten trend, prawdopodobnie powierzchnia po prostu nie pasuje do jego stylu gry.

Bilans spotkań bezpośrednich

Podobnie jak w przypadku ulubionych nawierzchni, gracze mają przeciwników, z którymi stale walczą. Weźmy na przykład pod uwagę Rogera Federera, który w tenisie mężczyzn jest stawiany jako jeden z najlepszych zawodników w historii tego sportu. Ma na swoim koncie bardzo dużą liczbę zwycięstw i tytułów, ale Szwajcar ma ujemny bilans spotkań bezpośrednich ze swoim arcy-rywalem Rafaelem Nadalem (16-24 na koniec marca 2020).

Weź pod uwagę aktualną formę

W tym zakresie nie ma nic specjalnego ani nowego do wymyślenia, bowiem jeśli gracz zmaga się jednego dnia, najprawdopodobniej będzie zmagał się tez i jutro. Wyraźna zmiana dyspozycji widoczna jest zazwyczaj w ciągu kilku turniejów.

Sprawdź statystyki

W XXI wieku, kiedy internet jest dostępny niemal wszędzie, istnieje wiele bezpłatnych witryn, w których bardzo łatwo znajdziesz wystarczająco dużą ilość danych na temat tenisistów, upewnij się, że je dokładnie sprawdziłeś. Od średniej prędkości serwowania gracza do break pointów, które dany zawodnik obronił, po liczbę trofeów w dorobku – wszystko jest dostępne i powinno mieć wpływ na to, na kogo obstawiać i dlaczego.

Obstawianie tenisa na żywo. Jak obstawiać tenis live?

Bardzo często w zakładach sportowych na tenis w czasie trwania spotkania można znaleźć dużą wartość. Dzieje się tak w przypadku kiedy faworyt spotkania tenisowego, którego kurs na zwycięstwo przed meczem wynosił 1.10, nagle przegrywa pierwszego seta. Wówczas kurs na wygraną może wskoczyć na poziom 1.50, co już jest znacznym wzrostem w porównaniu do kursu przedmeczowego. Jak doskonale wiemy, tenis jest sportem, w którym bardzo często wygrywa faworyt, zatem w starciu Djokovica ze Zverevem może zaistnieć taka sytuacja. Zwłaszcza jeśli rozgrywany jest finał turnieju, w którym słabszy zawodnik jeszcze nie występował.

Podsumowanie

Tenis jest sportem uprawianym na całym świecie i staje się coraz bardziej popularny wśród fanów, którzy chcą także obstawiać go w zakładach sportowych. Tenis zajmuje drugie miejsce pod względem pieniędzy generowanych przez bukmacherów w Polsce, tuż za piłką nożną, która jest najbardziej popularna. Jest to bardzo dobry powód, dla którego coraz więcej osób chce wziąć udział w akcji: jest to intrygująca gra, która oferuje szeroki wachlarz rynków, a turnieje odbywają się przecież przez cały rok.