Typy sportowe nie są zbyt łatwym orzechem do zgryzienia, z racji swojej popularności, więc kiedy chcemy typować na przykład piłkę nożną, to musimy liczyć się z tym, że  albo nie zarobimy dużo, jeśli nie postawimy odpowiednio wielkiej sumy, bądź też zakład po prostu nie będzie nam się opłacał. Jak więc najlepiej zaplanować swoje typy sportowe?

Zanim obstawisz swój pierwszy typ – znajdź odpowiedniego bukmachera

Na tą chwilę, w naszym kraju funkcjonuje osiemnastu legalnych bukmacherów, którzy posiadają odpowiednią licencję Polskiego Ministerstwa Finansów na oferowanie zakładów sportowych na terenie naszego kraju. Oprócz tego, tacy bukmacherzy dbają o to, aby zarówno nowi jak i doświadczeni gracze mieli szerokie pole do manewru jeśli chodzi o obstawianie sportów. Co więcej, dobre firmy bukmacherskie gwarantują nam różnorodność tych zakładów na niemalże wszystkie dyscypliny sportowe. Gracze mogą również typować na przykład, kto strzeli gola, jaki będzie dokładny wynik do przerwy – także wybór legalnego bukmachera na samym początku jest kluczowy, ponieważ im lepszy bukmacher, tym lepsza opcja na typy bukmacherskie online.

Skorzystaj z wiedzy, którą możesz znaleźć na forach bukmacherskich!

Dzięki wchodzeniu na fora bukmacherskie możesz unikać błędów podczas obstawiania, poznać nowe techniki obstawiania zakładów a nawet poznawać aktualne bonusy bukmacherskie. Typowanie ,,solo” jest o wiele trudniejsze – niż na przykład przy debatując na ten temat na forach bukmacherskich. Taka rozmowa z innymi graczami daje naprawdę bardzo dużo korzyści i umożliwia nawiązanie nowych znajomości, które mogą być nie tylko przydatne w obstawianiu – ale też w prawdziwym życiu.  Wszystko to, oczywiście, zupełnie bez opłat, więc czemu nie z tego skorzystać? Bardzo dużo doświadczonych graczy wybieraforum bukmacherskie, z racji tego że takie miejsca są w stanie pomóc im w analizowaniu danych spotkań sportowych – ponieważ jak wiadomo – co dwie głowy – to nie jedna!  Poza tym, na takich forach dzielą się oni zazwyczaj swoimi sukcesami, jak i porażkami związanymi z błędnym obstawieniem, na przykład ostatniego meczu – co nam również może pomóc w przyszłości, aby unikać takich błędów. Forum bukmacherskie to miejsce, w którym swoje opinie na temat nadchodzących wydarzeń wyrażają również specjaliści (o ile znajdziemy odpowiednie fora na których przesiadują takowe osobniki).

Obstawiaj na początku tylko single!

Pośród środowiska typerów panuje opinia, że początkujący gracze zakładów sportowych powinni się skupić na zakładach pojedynczych. Jest to dobry pomysł, ponieważ mimo iż takie zakłady oferują niższe wygrane od innych typów zakładów bukmacherskich – to szansa na wygraną jest wyższa – co pozwoli nam na prawdopodobnie wykiwanie bukmachera już od samego początku. Część nowych graczy niepotrzebnie skupia się wyłącznie na kursach, oceniając prawdopodobieństwo na ich podstawie. W rzeczywistości nie ma to zbyt wielkiego znaczenia. Sztuka wygrywania polega na tym, by znaleźć kursy, które po dokładnej analizie wydają się atrakcyjne wobec rzeczywistego prawdopodobieństwa wystąpienia zdarzenia. Jednym z elementów tej sztuki jest dokładne śledzenie statystyk dotyczących określonych rozgrywek, drużyn i zawodników. Dlatego też obstawianie singli jest prawdopodobnie najlepszą strategią dla nowych graczy chcących wejść w świat obstawiania zakładów na sport.

Unikaj obstawiania spotkań, o których wiesz za mało

Obstawianie spotkań sportowych, o których wiemy zdecydowanie za mało to jeden z wielu błędów początkujących graczy zakładów bukmacherskich. Najlepiej jest zapoznać się odpowiednio z jedną dyscypliną sportową, a następnie obstawiać tylko te spotkania, o których jesteśmy w stanie się odpowiednio wcześniej dowiedzieć niemalże wszystkiego, przyjmijmy na przykład że jest to mecz piłki nożnej, czyli powinniśmy się dowiedzieć o :  – składzie – sędziach – warunkach pogodowych (to też wpływa na rozgrywkę) – miejscu spotkania – pozycji w lidze obu zespołów sportowych.