Esport staje się coraz bardziej popularny nie tylko na świecie, ale i w Polsce. Ta nowoczesna dyscyplina jest popularna nie tylko wśród kibiców i graczy, ale również w zakładach bukmacherskich. Esport jest najczęściej obstawiany obok piłki nożnej i tenisa ziemnego, więc już na pierwszy rzut oka widać, jaki potencjał w nim drzemie. Bukmacherzy to widzą, dlatego nie mogą zaniedbać swojej oferty esportowej, a wręcz przeciwnie. Starają się ją dostosować do oczekiwań graczy, by nakłonić ich do gry. 

Czym jest esport?

Esport to skrót od angielskiego electronic sport, czyli po prostu elektroniczny sport. Sami gracze nie są specjalnie zachwyceni tym określeniem i woleliby pewnie inną nazwę. Wszystko ze względu na porównania do sportu i deprecjonujące podejście innych ludzi. W esporcie gracze rywalizują ze sobą w określonych grach np. Counter Strike czy League of Legends. Wszystko to przy pomocy najnowocześniejszego sprzętu i technologii, jednak esport polega na graniu w gry, których wynik w jak największym stopniu zależy od umiejętności gracza. Dlatego też na najwyższym poziomie mamy do czynienia z pro gamingiem, czyli graniem w gry zupełnie profesjonalnie. 

Najlepsi gracze spędzają na treningach długie godziny, by szlifować swoje umiejętności w grze. W przypadku wielu z nich mamy do czynienia z całymi zespołami i trenerami. Ważne są czynniki strategiczne, a także analiza przeciwnika. Zawodowy esport w niczym nie ustępuje przygotowaniom w klasycznych dyscyplinach sportowych. Tu również istotne będą doświadczenie i umiejętności. Podobnie jest z mistrzostwami czy turniejami. Nagrody na najwyższym poziomie sięgają setek tysięcy dolarów, więc gracze praktycznie zawodowo uprawiający esport mogą się z niego spokojnie utrzymać. Esport jest bardzo szybko rozwijającą się branżą i niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości dogoni nawet piłkę nożną pod względem popularności.

Jak obstawiać esport?

Gracze zakładów bukmacherskich próbują wygrać dzięki swoim kuponom, jak najwięcej pieniędzy przy jak najmniejszym nakładzie sił. Żeby odnaleźć się w zakładach bukmacherskich na esport, trzeba się znać na rzeczy. Możemy posiłkować się typami innych graczy, ale najlepiej po prostu nie brać się za obstawianie dyscyplin, o których nie mamy pojęcia. Po drugie, pomocne mogą okazać się wszelkiego rodzaju statystyki.

Drużyny i zawodnicy starają się poprawiać swoje osiągnięcia, ale nie zawsze się to udaje. Podobnie może być z obstawianiem esportu przez nas. Jeśli chcemy zawierać zakłady na esport, trzeba na początku się odpowiednio do tego przygotować. Prześledzić ostatnią formę i minione turnieje w wykonaniu konkretnych drużyn i graczy, a dopiero później przystąpić do typowania naszych faworytów.

Polskie zespoły esportowe

Virtus.pro, Jankos, Illuminar Gaming to najpopularniejsze drużyny w polskim esporcie. Są to ekipy, które odnosiły w tym biznesie sukcesy, a zawodnicy zaliczają się do najlepszych na świecie. Nie ulega wątpliwości, że warto oglądać ich poczynania i śledzić kursy u bukmacherów. Nie zawsze są oni jednak faworytami, a jako typerzy powinniśmy unikać kierowania się patriotycznymi pobudkami. Przede wszystkim stawiajmy na chłodną analizę, bo to dzięki niej mamy szansę wygrywać zakłady bukmacherskie na esport. Na dłuższą metę to właśnie skrupulatne podejście to statystyk i oglądanie meczów najbardziej pomaga w obstawianiu. W przypadku esportu nie jest inaczej, dlatego warto znać się na stawianej dyscyplinie. Wiadomo z góry, że gracze będą mieli zdecydowanie łatwiej o wygrane na tym polu. Podobnie jak kibice piłkarscy przy obstawianiu spotkań Ligi Mistrzów.