BTTS to angielski skrót od nazwy zakładu dotyczącego goli strzelonych przez obie drużyny podczas meczu. U wielu polskich bukmacherów możemy odnaleźć ten zakład pod nazwą “obie drużyny strzelą” lub “gole obydwu drużyn”. Jest to jeden z najczęściej obstawianych rodzajów zakładów przez graczy, poza typowaniem zwycięzcy spotkania. Stanowi on ciekawą alternatywę dla zakładów na rezultat meczu. Warto się nad nim na chwilę pochylić.

BTTS – co to takiego?

BTTS jest polskim odpowiednikiem zakładu na to, że obydwie drużyny zdobędą bramkę podczas meczu. Rozwinięcie tego skrótu brzmi “both teams to score”, a jak wyglądają tego typu zakłady od praktycznej strony? W przypadku tego zakładu mamy do czynienia z dwiema możliwościami i obstawiamy opcję “TAK” lub “NIE”.  BTTS to typowy przykład zakładu dwudrogowego, gdzie wybieramy pomiędzy jedną z dwóch opcji. Jeśli decydujemy się, że w danym meczu obydwie ekipy są w stanie co najmniej raz pokonać bramkarza rywali, stawiamy na BTTS. Jeżeli zaś według nas, któryś z zespołów nie będzie w stanie strzelić choćby jednego gola, zaznaczamy “NIE” przy BTTS-ie.

Kiedy stawiać BTTS?

Przy tym rodzaju zakładu ważne jest analizowanie sytuacji w ligowej tabeli oraz poprzednich meczów obydwu drużyn. Jeżeli szukasz spotkań typowo pod zakład BTTS, powinieneś wypatrywać spotkań dwóch drużyn o zbliżonym do siebie potencjale, które strzelają dużo goli. Warto brać pod uwagę np. średnią liczbę bramek zdobywanych w meczach wyjazdowych lub ogólny stosunek liczby goli do rozegranych spotkań. Istotna jest również bieżąca forma zespołu. Co z tego, że ma mnóstwo trafień na koncie, skoro w ostatnim miesiącu napastnicy się zacięli i nie strzelają już jak na zawołanie. Stanowczo odradzamy grania BTTS-ów kiedy grają ekipy z dolnych rejonów tabeli, mające kłopoty z konstruowaniem sytuacji podbramkowych. BTTS jest też ciekawym rozwiązaniem podczas obstawiania LIVE. Oglądając mecz, widzisz co się dzieje na boisku, a kursy na bramki obydwu drużyn mogą wyglądać wtedy o wiele korzystniej niż w przypadku typowania przedmeczowego.

hMBKeJfMoo9JbXyzbvXPB6P0muNmdWY59zTx1lUBf7P0D_jHD0IcxYigkrkA0ihhZwHhXZAMYWQpLwNHzSpbekbLi7EiJBaboGr20vQLF7GITnXKHUgh6SQ0OPeotywbwCS5Bqs Czym jest BTTS w zakładach bukmacherskich?

Najlepsze kursy na bramki obydwu drużyn

Jako że jest to zdarzenie dwudrogowe, na ogół nie będziemy mieli tutaj do czynienia z bardzo wysokimi kursami. Przeważnie w przypadku BTTS-ów wahają się one w określonych pułapach. Oczywiście wiele zależy od różnych czynników i tego, jakie drużyny stają naprzeciw siebie. Jeśli grają ze sobą dwie ekipy preferujące ofensywny styl gry i są znane z tego, że w ich meczach pada dużo bramek, kurs na BTTS będzie odpowiednio niższy. Jeżeli zaś mierzą się drużyny, które są znane z murowania dostępu do własnej bramki, to o BTTS będzie stosunkowo trudniej. Bukmacher podniesie zatem kurs na zdarzenie zakładające trafienia z obu stron.

KursSzansa wystąpieniaOpłacalność
ok. 1.35 – 1.59Największe prawdopodobieństwo BTTSMało opłacalne, choć najpewniej obie ekipy skończą z golem
1.60 – 1.87Bukmacherzy oceniają takie szanse jako pół na pół (dobra analiza może dać nam przewagę)Najbardziej opłacalny stosunek kursu do pewności zakładu
1.88 i wyżejNajmniejsze szanse wystąpienia BTTSRyzykowny zakład i mniejsze szanse powodzenia
pQTKbuLr_6uwftkWMO1dZv6gyz4yifpq4RylznzVpx_xkxX-xwJcB8LTKmgyOBKJrTip1-aYDZFyCDUjJgn0-v3wbbK39a3GwTpBfnXLBzwXLoNMGzErL1eguFKWbaZBP2TbAcI Czym jest BTTS w zakładach bukmacherskich?

Zalety zakładów BTTS

Z matematycznego punktu widzenia, zakład BTTS jest bardziej opłacalny, niż np. odgadywanie rezultatu spotkania. Wpływa na to fakt, że w pierwszym przypadku są dwa możliwe rozwiązania, zaś wyniki to wybór pomiędzy jedną z trzech możliwości. Powodów dla których warto grać zakłady BTTS jest jednak kilka:

  • teoretycznie 50% szans na prawidłowe wytypowanie zakładu;
  • jest to zakład niezależny od ostatecznego zwycięzcy;
  • gdy druga drużyna zdobywa gola, zakład automatycznie jest wygrany i nie musisz się obawiać o losy spotkania, tak jak ma to miejsce np. przy typowaniu wyniku;
  • odpowiedni do obstawienia przy spotkaniach dwóch mocnych drużyn i gracz nie chce odgadywać rezultatu ich pojedynku.

Jak widać BTTS jest ciekawym rozwiązaniem, które stanowi urozmaicenie dla zwykłych zakładów. To dobra opcja, kiedy wiesz, że w meczu będzie się dużo działo pod jedną i drugą bramką. Wtedy trudniej o wytypowanie zwycięzcy, więc rozsądniejszym wyjściem wydaje się postawienie na to, że obie drużyny strzelą gole.