Zaawansowani gracze wiedzą, że zminimalizowanie ryzyka jest jedną z najistotniejszych czynności związanych z obstawianiem meczów. Z myślą o tym stworzono tzw. middle bets, czyli zakłady środkowe, umożliwiające maksymalizację zysków i minimalizację ryzyka straty.
Co to są middle bets?

Zakłady bukmacherskie definiują middle bets jako zespół zakładów powodujący w najczarniejszym scenariuszu realizację jednego zakładu, zaś w najbardziej optymistycznym – wygraną więcej niż jednego kuponu. Termin ten stosowany jest w odniesieniu do kursów z handicapem oraz linii powyżej/poniżej.

W stawianiu middle betu kluczową kwestią jest fakt, iż gracz obstawia wynik w taki sposób, aby rzeczywisty rezultat został pokryty przez co najmniej jeden kupon. Sprowadza się to do prostej sytuacji, w której zakłady bukmacherskie legalne oferują atrakcyjne kursy na obstawianie parametru under/over.

Przykłady middle bet
Kluczowym elementem obstawienia middle betu jest to, aby zakłady bukmacherskie online oferowały atrakcyjne kursy. Takie sytuacje mają miejsce m.in. w koszykówce. Załóżmy, że bukmacher oferuje stawkę 2,01 za kurs over 146,5 oraz 1,91 na under 148,5. W takiej sytuacji w pełni wygrywający middle bet padnie tylko wtedy, gdy suma punktów w spotkaniu wyniesie 147 lub 148 punktów. W każdym przeciwnym wypadku wygrywa jeden kupon.

Z matematycznego punktu widzenia każdy kupon under/over jest zbiorem należącym do danego przedziału. Zbiory poniżej oznaczają przedział od 0 do ustalonej stawki, zaś powyżej – od ustalonej stawki do nieskończoności. Middle bet jest zatem iloczynem tych dwóch zbiorów, dającym wygraną na obydwu kuponach.

Czy warto grać middle bets?
Z pewnością znalezienie middle bet nie jest łatwe, jednak warto korzystać z pomocy wyszukiwarek. Ze względu na swój charakter, middle bets cechują się względnie niskim ryzykiem.